piątek, 27 lutego 2015

Stan zapalny

Od tygodnia bujamy się z mleczakiem Krzysia. Zaczęło się niewinnie. "Mamo, boli mnie ząb!" W paszczęce czysto, żadnych ubytków. Pewno pod plombą w górnej czwórce. W piątek ekspresowa wizyta u dentysty, który ząb otworzył i zatruł.
Do soboty miał boleć.
Minęła sobota, minęła niedziela, nie minął ból. Policzek puchł.
Znaleźliśmy się na karuzeli.Wizyta u dentysty-zmiana lekarstwa-ból nie mija-policzek jak balon-noc nieprzespana-wizyta u dentysty-zmiana lekarstwa-ból-policzek-noc-wizyta-zmiana-ból-policzek-noc-wi-zmi-bó-po-c. Dooooooość!!!!
I Krzyś w tym wszystkim. Megadzielny! Bardzo dojrzale współpracujący z lekarzem. Bez histerii i płaczu dający sobie grzebać w mleczaku. Sam informujący lekarza o wszystkim.
Pod koniec tygodnia doszła infekcja, temperatura, konsultacja z chirurgiem dentystycznym i fotka tego, co w dziąśle.
Decyzja - nie rwiemy! Ratujemy. Zawiązek stałego wysoko, wysoko. Nie pcha się wcale.
Krzyś dostał antybiotyk.
Zaliczyliśmy też po drodze internistę, która stwierdziła ostre zapalenie górnych dróg oddechowych. Poparła decyzję stomatologa.Od wczoraj aplikujemy Augmentin.
Mamy nadzieję znaleźć się na prostej!
Jak nie armia nastrojożerców, to mleczak zatruty.

5 komentarzy:

  1. Och, Marto... Jak nie urok, to... Ech! Zdrówka dla dzielnego Krzysia. A my pomimo baniek, przerwy od przedszkola, na feriach u dziadków złapaliśmy wirusa paskudę, coś ala grypa:( Po kolei wszyscy, a teraz Tomek i Klara z zapaleniami oskrzeli:( Wiosno przyjdź:)

    OdpowiedzUsuń
  2. O rany! Tyle problemów z jednym mleczakiem!! Dzielny Krzyś!!

    OdpowiedzUsuń
  3. Krzysiowy augmentin ma pozdrowienia od Ewy zinnatu.

    OdpowiedzUsuń