niedziela, 30 września 2018

Zadanie domowe

Julek wprawdzie nie zaczął jeszcze szkoły, ale realizuje roczne przygotowanie do niej. Zerówkę - uszytą na miarę jego możliwości - w swoim przedszkolu. IPET, czyli Indywidualny Program Edukacji Terapeutycznej poznam w piątek, na spotkaniu z pedagogiem wiodącym, czyli p. Agatą. Naszą Agatą. :)
Tymczasem w piątek oprócz Julka odebrałam również jego zeszyt z pierwszą pracą domową. Dokończ rysować szlaczki. Cała strona do wypełnienia. Razem z zeszytem kubeczek, w którym były fragmenty puzzli. Zadaniem Julka było nakleić elementy układanki na kartkę papieru.
Podekscytowany Julek wbiegł z zeszytem do domu. Pokazał tacie. Pokazał bratu. Krzysiek skwitował "wreszcie!", ciesząc się z niwelowania tej jawnej niesprawiedliwości, że on tyle zadań ma do domu, a Julek nic. Nic zmieniło status.
Na fali ekscytacji Julek pognał na górę, do swojego pokoju, gdzie przy biurku machnął pierwszą linijkę pracy.
Aż przyszła niedziela i czas na odrobienie reszty. Nie było źle ze zmotywowaniem syna. Usiadł, marudził co któreś kółko i kreskę. Wołał "nie umiem", więc dla podkręcenia lepszego działania, wykropkowałam motyw, żeby pisał po śladzie. Zrobił. Całe swoje pierwsze zadanie domowe zrobił.

5 komentarzy:

 1. Brawo, Julek! Pozdrawiamy Was, Marto, gorąco:)
  Dominika

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I my ślemy buziaki, Dominiko! Coś kolejny rok nie był łaskawy na spotkanie się z Wami. Wszystko jednak przed nami ;)

   Usuń
  2. Dziękujemy:) No, oczywiście, że do zobaczenia! A póki co zdrówka i wszystkiego dobrego:)

   Usuń
 2. No pięknie!Michaś też granie się do wyciągania kartek z pracą domową ale entuzjazm odchodzi gdy czas się za nią zabrać.Nasze szlaczki nie sa tak mega ladne...pozdrawiamy Olga

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Julek w przedszkolu podobno bardzo chętnie uczy się na indywidualnych zajęciach. Dom służy do czego innego. W niedzielę nie chciał już iść na górę do swojego pokoju. Wolał machnąć zadanie na dole, przy stole. Celebrować tych prac raczej nie będzie ;) Pozdrawiamy serdecznie!

   Usuń